הגברת לחץ מים

 
כולנו מצפים לפתוח את הברז בכיור ובמיוחד במקלחת ושזרם חזק ועוצמתי יפרוץ ממנו. הדברים אינם תמיד כך. זה אמנם צריך להיות המצב, אך מסיבות שונות לחץ המים אינו תמיד גבוה מספיק ואז הזרם שיוצא הוא חלש ויש להתאמץ כדי לתפוס כל טיפה בו. קבלנים או בעלי מקצוע רבים מסבירים את הזרם החלש בכך שזו קומה גבוהה ולכן המים אינם מגיעים לגובה הרב במלוא העוצמה. החדשות הטובות הן שיש שיטות לבצע הגברת לחץ מים, כל שעליכם לעשות הוא לפנות לאינסטלטור מנוסה המתמחה בכך.

 

גורמים לזרימת מים חלשה

 
  • הצטברות אבנית בסנן הברז: במיוחד אם זרימת המים חלשה בברז מסוים ולא בכל הברזים, יתכן שמדובר על הצטברות אבנית בסנן אותו ברז. בבעיה זו תוכלו אפילו לטפל לבד על ידי פירוק פיית הברז וניקוי הפילטר עם חומר מסיר אבנית.
  • ברז ראשי לא פתוח עד הסוף: כן, גם זו יכולה להיות סיבה. יתכן שבביצוע תיקון כלשהו בצנרת או מסיבה אחרת הברז הראשי (שיבר) נסגר ולא נפתח לאחר מכן עד הסוף. כאן הגברת לחץ מים היא פשוטה: פשוט לצאת החוצה ולפתוח את השיבר עד הסוף.
  • בעיה בצנרת: אמנם המצבים הקודמים נשמעים נחמדים ופשוטים, אך מה לעשות שברוב המקרים הסיבה מורכבת יותר ותדרוש טיפול מקצועי. במיוחד בדירות ישנות עם צנרת ישנה זרם חלש נובע מסתימה חלקית של הצנרת, כולל חלודה כי בעבר היו משתמשים בעיקר בצינורות מתכת. כאן כאמור נדרש טיפול מקצועי אך עדיין לא בהכרח חייבים להרים את כל הבלטות ולהחליף הכל, תלוי במצב הצנרת.
 
הגברת לחץ מים
 

איך נעשית הגברת לחץ המים?

 
ישנן שתי אפשרויות עיקריות להגברת לחץ המים. אם מדובר על צנרת ישנה שלא הוחלפה, מומלץ לבצע את החלפת הצנרת כולה. אם זרם המים חלש כנראה שסתימה של ממש במקום כלשהו בצנרת היא קרובה. גם נזילות בעקבות סדקים בצנרת הן בעיה המאפיינת צנרת ישנה. לכן, במקרה של צנרת שלא הוחלפה כבר שנים ראו את הזרם החלש כאות להחלפה כוללת, זאת השקעה לטווח ארוך שבהחלט שווה את זה. אם מדובר על צנרת חדשה יחסית שלא קיימת יותר ממספר שנים, ניתן לפתור את הבעיה מבלי להחליף את הצנרת כולה. אינסטלטור בעל ניסיון רב יבצע מעקפים חיצוניים המגיעים מהדוד אם אלה מים חמים. בצנרת המים הקרים המעקף יהיה מצנרת הבניין או צנרת המים החיצונית. כך תהיה תגבורת לכמות המים ולחץ המים. פתרון נוסף בו משתמשים במיוחד כאשר מדובר על דירה בקומה גבוהה בה צנרת המים תקינה היא הוספת משאבה ששואבת את המים ממערכת המים המרכזית ומובילה אותה לצנרת שלכם. לרוב זהו פתרון אחרון שמוצע והוא יהיה יעיל רק הצנרת שלכם תקינה.

זרם המים בבית חלש? רוצים ליהנות ממקלחות כמו שצריך? אחים סולאר ג'ינו היא חברה בעלת ניסיון רב בכל תחומי האינסטלציה כולל הגברת לחץ מים וצוות החברה ימצא את הדרך היעילה ביותר ליצור זרם מים חזק גם אצלכם.