החלפת צנרת בבית

 
מרגישים כי למים שאתם שותים יש לאחרונה טעם רע? פתאום חשבון המים קפץ באופן בלתי מוסבר? גם השכנים שלכם מתלוננים על אותן בעיות? אלה הם הסימנים לכך שצריך להחליף את הצנרת בדירה או בבניין שלכם. בישראל יש בניינים ישנים רבים שהוקמו לפני עשרות שנים שמעולם לא הוחלפה בהם צנרת. אין ספק כי בשלב מסוים יהיו לכך השלכות.
 
 

טיפול מקומי לא תמיד יעיל

 
לעיתים ניתן לבצע תיקון מקומי אבל אם הצנרת כולה תהיה רקובה וחלודה, התיקון יעזור באותו מקום אך הבעיה תופיע במקום אחר. במבנים ישנים הצנרת לרוב עשויה מברזל, כיום כמעט ולא משתמשים בצינורות מברזל כי הם ידועים בנטייה שלהם להחליד ולצבור אבנית – לא נעים לשתות מים מלאים בחלודה. בעיות וריקבון בצנרת יגרמו ללחץ מים נמוך שיחליש את הזרם וגם חשבונות מים גבוהים. ממש כמו שאקמול אינו תחליף לאנטיביוטיקה, כך תיקון מקומי של צנרת הוא לא פתרון - זה יהיה הזמן לבצע החלפת צנרת בבית.

 

החלפת צנרת בבית - איך מתבצע התהליך?

 
התהליך של החלפת צנרת בבית כולל כמה שלבים ולא מתבצע תוך יום. תחילה יש לאתר את מקור הבעיה- לרוב בצנרת ישנה ידרשו החלפה של מס חלקים בצנרת אם לא את הצנרת כולה. איתור של בעיות נזילה יתבצע באמצעות בדיקות לחץ ובאמצעות של מכשירים טכנולוגיים חדשניים כמו מצלמות תרמיות.

לפעמים עשויות להתגלות בעיות גם בצנרת הביוב לכן החלפת צנרת תכלול לעיתים גם החלפת צנרת ביוב. לאחר האיתור של מקור הבעיה האינסטלטור ימליץ על המשך העבודה- רוב הסיכויים שבבתים ישנים ימליץ להחליף את הצנרת כולה לצינורות מתאימים. האינסטלטור יבצע את העבודה לאחר אישור מדיירי הבניין.
 

אלומיניום ופלסטיק - שילוב מנצח להחלפת צנרת בבניין משותף

 
יש מספר סוגים של צינורות בהם ניתן להשתמש במקום צינור מברזל - צינורות שעמידים מפני לחץ וחום. סוגי הצינורות השכיחות כיום הם מולטיגול וצנרת SP ויש בהן שילוב של פלסטיק ואלומיניום. הפלסטיק מפחית את ההצטברות של האבנית בצינור והאלומיניום משמש חומר מבודד. שלא כמו שימוש צינורות מברזל הגורמות לחלודה, בצינורות אלו לא תצטבר חלודה.
 
אנחנו ב"אחים סולאר ג'ינו" עוסקים בכל עבודות האינסטלציה ומבצעים החלפת צנרת בבניין משותף ובצנרת מרכזית בעזרת צינורות איכותיים בלבד.
 
החלפת צנרת בבית