נזילה בניאגרה

 
נזילה בניאגרה נפוצה יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, הן עלולות להופיע גם במכלי הדחה ישנים וגם במכלי הדחה חדשים. אם למשל המכל לא מותקן בצורה מספיק מקצועית או שהאיטום שלו לא חזק, המשמעות תהיה נזילה. בין היתר, צריך לזכור שלמים יש נטייה לעבור מהר בין מקום למקום ושהם יכולים לחדור גם דרך הסדק הקטן ביותר. לכן התופעות של נזילה נפוצות ומשפיעות על כל סוגי הניאגרות.

בנוסף, נזילה בניאגרה עלולה להיות תוצאה של מכל תקול. זה קורה בעיקר במכלים ישנים או על רקע בלאי, שחיקה, שימוש לא נכון וכן הלאה. לרוב, תופעות של תקלות במכל הדחה ואז גם נזילה מתרחשות בחדרי שירותים של ילדים. עם זאת, חשוב להיות ערניים לסימנים המעידים על כך שקיימת נזילה וכך להתמודד איתה כמה שיותר מהר.

 
נזילה בניאגרה
 

איך יודעים שיש נזילה בניאגרה?

 
החדשות הטובות הן שאין צורך בציוד מתקדם ומשוכלל על מנת לזהות את עצם קיומה של הנזילה. בעוד נזילה מאחורי הקיר או מתחת לריצוף אפשר לזהות למשל רק עם מצלמה טרמית או סיב אופטי, כאן מדובר על פעולה בסיסית ופשוטה יותר. בפועל, יש כמה סימנים שמעידים על כך שקיימת נזילה בניאגרה:

  1. הופעת מים – הכי קל לזהות את הנזילה באמצעות הופעת מים במקומות שהם לא אמורים להיות בהם. אם למשל יש כתמי רטיבות מתחת למכל ההדחה, בחיבור שבין המכל לקיר או בין המכל לאסלה, זה ככל הנראה מתרחש בגלל נזילה. על מנת לוודא את זה, מייבשים היטב את האזור ואז מדיחים את המים. אם רואים את כתמי המים מופיעים שוב, אפשר להתקדם לטיפול בבעיה.
  2. חשבון מים – יש מקרים שבהם מזהים סוגים שונים של נזילה בניאגרה באמצעות חשבון המים החודשי. מעקב אחרי חשבון המים החודשי יכול לעזור לזהות את הנזילה כבר כאשר היא מתחילה, או לסייע בהשוואה בין הפתרונות הקיימים.
  3. רעשים ממכל הדחה – מכל הדחה לא תקין בדרך כלל יגרום להופעת נזילות. אבל עוד לפני שמסתכלים על הנזילות ועל המים, צריך לבדוק אם הוא משמיע רעשים. במידה ומכל ההדחה משמיע רעשים, זה אולי אומר שיש גם נזילה שאין לה סימנים או ביטוי על פני השטח.

 

מה ההבדל בין נזילה גלויה וסמויה?

 
כל פעולה פשוטה של החלפת גומיה עלולה להסתיים בהופעת נזילה. זה קורה אם הגומיה לא מתאימה מבחינת הקוטר וההיקף, אם היא כאמור לא אוטמת את החיבור של מכל הדחה אל הצנרת או אם היא בעצמה שחוקה, סדוקה ובלויה. מצד שני, יש הבדל בין נזילה סמויה לבין נזילה גלויה.

נזילה סמויה מתרחשת מאחורי הקיר או באזור שמחבר את מכל ההדחה לאסלה, בעוד נזילה גלויה מתרחשת מתוך המכל עצמו. אם מזמינים למשל בעלי מקצוע, צריך לוודא שיש להם את הכלים ואת הניסיון הנדרשים על מנת להפריד בין תופעות כאלה. בצורה הזו, קל יותר למצוא פתרון בר קיימא עבור הנזילה ואף למנוע ממנה לחזור בעתיד.

חברת האינסטלציה סולאר ג'ינו ישמחו לעמוד לרשותך בשלבים שונים של איתור כל סוגי הנזילות. לנו חשוב שגם הפעולה של איתור נזילה בניאגרה תתבצע עבורך על הצד הטוב ביותר, לרבות תיקון מקצועי.