פיצוץ בצנרת

 
פיצוץ בצנרת המים גורם לבזבוז של מים ולפגיעה מהותית באיכות החיים. אם לא מגלים את הפיצוץ בזמן, המשמעות היא הוצאות גבוהות יותר בחשבון המים ובזבוז מאסיבי שגם פוגע באיכות הסביבה. בנוסף, פיצוץ בצנרת עלול לגרום להתפשטות של המים בתוך הגינה, בחצר או אפילו בתוך הבית. במקרים כאלה, הנזקים לציוד ולרכוש יהיו בלתי הפיכים וגם הערך של הנכס יירד משמעותית.

החדשות הטובות הן שיש כיום פתרונות של תיקון פיצוצי צנרת. אם משתמשים בפתרונות הנכונים ובוחרים אותם היטב, לא אמורים להמשיך לסבול מפיצוצי צנרת נוספים בעתיד. במקום זה, מה שכדאי לעשות זה להשוות בין סוגים שונים של שירותי אינסטלציה וכך להגדיל את הסיכוי עבור בחירה נכונה של בעלי מקצוע מיומנים.

 
פיצוץ צנרת
 

איך מתקנים פיצוץ צנרת?

 
השלב הראשון בבחירת בעלי מקצוע הוא להבין מה המשימה שלהם ולהגדיר אותה היטב. כדי ליהנות מהשירות, כדאי להכיר את ההבדלים בין השיטות הבאות שבהן אפשר להשתמש ואת השלבים שעליהם חשוב להקפיד:

  • איתור מקור הפיצוץ – הטעות הנפוצה היא להתמקד רק בסימפטומים שיש על פני השטח. נכון שאת כתמי הרטיבות או את נזילת המים רואים ממש על הרצפה או על הקירות, אבל זו לא הבעיה האמיתית. בפועל, הבעיה בדרך כלל נמצאת מתחת לפני השטח, מאחורי הקירות או מעל התקרה. במקרים אחרים, יכול להיות שהפיצוץ בכלל מתחיל ברחוב ובשטח שהוא באחריות של הרשות המקומית. לכן, מה שצריך לעשות בשלב הראשון זה לאתר את מקור הפיצוץ באמצעות מצלמה תרמית, סיב אופטי, איתור נזילות על ידי גז וכן הלאה.
  • פירוק הצנרת – אחרי שמאתרים את המקום המדויק של פיצוץ המים, מפרקים את הצנרת על מנת להגיע אליה. באמצעות פירוק של הצנרת אפשר גם לבדוק האם יש תקלות נוספות, מה השכיחות שלהן ואיך מקדימים תרופה למכה. תוך כדי פירוק הצנרת, ניתן למשל למנוע עוד בעיות במשק המים של הבית ולחסוך בהוצאות ובעוגמת נפש בעתיד.
  • החלפת הצנרת והארכת צנרת מים ישנה – השלב האחרון של תיקון פיצוצי צנרת הוא להחליף את החלק שניזוק. אם מגלים במהלך ההחלפה של החלק שניזוק שהצנרת לא מספיק ארוכה ולכן יש חשש לעוד הצפות או פיצוצים שייגרמו בעתיד, אפשר לשקול להאריך אותה. באמצעות החלפת הצנרת הישנה נהנים משקט לשנים רבות ולא צריכים לחשוש מעוד פיצוצי צנרת מיותרים.

 

איך בוחרים בעלי מקצוע?

 
הפעולה של תיקון פיצוץ בצנרת דורשת כפי שאפשר להבין שילוב בין מיומנות, ניסיון והוגנות. בעזרת הפעלת מיומנות ניתן להגיע אל שורש הבעיה ולמצוא את המקור של פיצוץ הצנרת, בעוד המטרה של הניסיון היא למנוע בזבוז של זמן תוך כדי שהמים ממשיכים לזרום מעל או מתחת אל פני השטח. תוך כדי התהליך הזה, צריך גם לשמור על הוגנות מלאה מבחינת ההתנהלות מול הלקוחות.