פתיחת סתימות בחדרי אמבטיה

 
ניהול משק הבית לא פעם מוביל אותנו להתמודדות עם אתגרים כאלו ואחרים, אולם אין ספק שאחד האתגרים הגדולים מכולם הוא סתימות בחדר האמבטיה. חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים בבית והוא נמצא בשימוש יומיומי. לכן כל תקלה או בעיה בצנרת האינסטלציה יכולה להפוך למטרד אמיתי, לפגוע בשגרת החיים ואף להפוך למטרד תברואתי ללא הטיפול המתאים.

סתימות אופייניות בחדר האמבטיה

ישנם סוגים שונים של סתימות בחדרי אמבטיה החל בסתימה בשירותים, דרך סתימה באמבטיה עצמה ועד סתימה בכיור. סתימות עלולות להיגרם כתוצאה מבלאי בצנרת, כמו למשל צינור שבור, או כתוצאה מפעולות ידי אדם כמו למשל הזרמת מוצרים לא מתכלים דרך השירותים ביניהם מגבונים, תחבושות ועוד. גורמים נוספים לסתימות בחדר האמבטיה הם שורשים של עצים שחדרו למערכת הביוב, פסולת תעשייתית בקווי הביוב, סתימה בבורות הספיגה שמונעת ממי השופכין לחלחל ועוד. ישנן סתימות שניתן לפתור לבד על ידי שימוש בפומפה בעוד שאחרות דורשות אנשי מקצוע מיומנים.

רגע לפני שקוראים לאינסטלטור

לא בכל מקרה חייבים להזמין אנשי מקצוע, אלא רק במקרה שלא ניתן לטפל בבעיה באופן עצמאי. במידה ויש לכם סתימה בכיור האמבטיה, בפתח הניקוז של המקלחת או בשירותים הפתרון הראשוני הוא להשתמש בפומפה ואם זה לא עוזר אפשר להשתמש בחומרים ייעודיים לפתיחת סתימות, בהתאם להמלצה של אנשי מקצוע בתחום ולהוראות שכתובות על המוצר. כאשר מדובר בכיור האמבטיה אפשר גם לנקות את הסיפון על מנת לשחרר את הסתימה. כאשר כל האפשרויות לא עוזרות, כנראה שלא תהיה ברירה אלא להזמין אנשי מקצוע מומחים.

 
פתיחת סתימות בחדרי אמבטיה
 
 

הזמנת אנשי מקצוע במקרה של סתימה מורכבת

במידה ומתמודדים בחדרי אמבטיה עם בעיה במערת האינסטלציה שלא ניתן לפתור לבד, יש להזמין אנשי מקצוע מיומנים על מנת שיבדקו מה מקור הבעיה ויציעו את הפתרון המתאים. לאנשי מקצוע בתחום האינסטלציה יש ציוד מתקדם כמו למשל מצלמות אופטיות זעירות, אשר ניתן להחדיר אותן לקווי הביוב שלכם ולאתר את המקור לבעיה בקלות. איתור יעיל של מקור הבעיה מאפשר גם מתן פתרון יעיל ומהיר ופתיחת הסתימה על ידי שימוש בציוד מקצועי.

שימוש בכלים וציוד מקצועיים

לא פעם מקור הסתימה בחדרי אמבטיה יהיה חיצוני לבית שלכם, ולכן יש להזמין אנשי מקצוע שיוכלו לאתר את הבעיה ולטפל בה נקודתית. במקרים מסוימים יהיה אף צורך בשאיבה וניקיון של הביוב על ידי ביובית, משאית ועליה ציוד מקצועי ועוצמתי לפתיחת סתימות, שאיבת מי שופכין ושטיפת ביובים. ניקיון יסודי של הביוב ושאיבת כל החומרים שגורמים לסתימתו תהיה בלתי נמנעת במקרים רבים ותספק פתרון קבוע ושקט נפשי לטווח הרחוק. לעיתים הגורם לסתימה יכול גם להיות שורש שחדר למערכת הביוב ומונע את הזרימה של מי השופכין, לכן חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע מיומנים ולהם כל הציוד המתקדם והחדיש כדי שיוכלו לפעול מהר לאיתור הבעיה ולספק את הפתרון המתאים.

אנחנו ב"סולאר ג'ינו" עוסקים כבר 28 שנה בעבודות אינסטלציה מורכבות, כולל תיקון צנרת בבית משותף, ומבצעים את העבודה ביעילות לאחר בדיקות המעלות תוצאה ברורה ומדוייקת
.