פתיחת סתימות ביוב

 
פתיחת הסתימה בביוב היא צעד חשוב, אבל היא לא תחליף לבדיקת המקור לסתימה. חשוב להשקיע זמן ומאמץ, כדי להבין מה הגורם לסתימה ולמצוא פתרון מתאים. אחרת, עד מהרה, יכולה להיווצר שוב סתימה – וחזרתם לנקודת ההתחלה.

פתיחת הסתימה בביוב: תחילת הפתרון, ולא הפתרון עצמו

סתימות בביוב יכולות לקרות בגלל סיבות שונות. אחת הסיבות השכיחות לסתימות בביוב, במיוחד באזורים כפריים, היא שורשים שחודרים לביוב. כדי להוציא את השורשים, שהם פעמים רבות עבים וחזקים, צריך להשתמש במכשור מתאים. סיבה אחרת היא צינור שנשבר, ויש כאמור עוד הרבה סיבות נוספות.

על האינסטלטור למצוא גם את הסיבות לסתימה וגם את הפתרונות. כדי לאתר את מקור הבעיה ולהציע פתרון, עומד לרשותו ציוד טכנולוגי כמו מצלמות אופטיות זעירות, שמוחדרות אל תוך צינור הביוב ומצלמות אותו מבפנים.
 

ביובית – פתרון יעיל לפתיחת סתימות ביוב

 
מכיוון שפתיחת סתימות ביוב כרוכה במגע עם גזים, חומרים רעילים וכמות גדולה מאוד של מי ביוב ופסולת, היא נעשית באמצעות מכלית מיוחדת בשם ביובית, שיש לה הרבה יתרונות:

  • הביובית מאפשרת להגיע בבטחה וממרחק סביר אל מקום הסתימה, ולשאוב כמות גדולה של פסולת מבור הביוב אל תוך מכל גדול שמותקן עליה.
  • הודות לעוצמת המשאבה, הביובית מבצעת את השאיבה במהירות גבוהה במיוחד.
  • למכל הביובית נפח גדול מאוד של 22-20 מ"ק, ולכן אפשר בשאיבה אחת בלבד להוציא את כל הפסולת ומי הביוב שהצטברו בעקבות הסתימה.

כדאי לדעת: לפעמים פתיחת הסתימה לא תתבצע באמצעות שאיבה, אלא באמצעות הסנקה – החדרת מים בלחץ גבוה שמשחררים את הסתימה ומוציאים החוצה את הפסולת.
 

פתיחת סתימות ביוב עם אינסטלטור מיומן

 
כדי לפתוח סתימות ביוב, קראו לאינסטלטור עם ניסיון בתחום שמחזיק בציוד מתאים. אמנם יכולות להיות סתימות שנפתחות בקלות יחסית באמצעים ידניים, אך יש גם סתימות קשות שדורשות אמצעים מתקדמים יותר. כשמדובר למשל על בורות ביוב עמוקים שהתמלאו ונסתמו, צריך להשתמש בכלים מיוחדים כדי להתגבר על כמות השופכין והפסולת הנמצאת בבור. כך גם לגבי בורות ספיגה שהתמלאו ונסתמו, או כשמדובר במבנים נמוכים (כמו מרתפים או מקלטים) שהוצפו במי ביוב.
 
האינסטלטורים המומחים של סולאר ג'ינו עוסקים כבר 30 שנה בפתיחת סתימות ביוב, כולל איתור מקור הבעיה ומציאת פתרון לטווח ארוך.
 

 
חייגו 073-7841857 לתיאום שירות.
 
ביוב