צילום קווי ביוב

 
כדי לצלם קווי ביוב נאלץ לעשות שימוש באמצעים מתקדמים שיחסכו לנו זמן, קשיים וגם כסף במקרים של תקלות או בעיות בתוך מערכת של קו ביוב. צילום קווי ביוב יהיה מאוד אפקטיבי כשמדובר בבעיה שקשורה לדוגמא לקו ביוב ישן שלא מתנהל כשורה, קו ביוב שעטוף בשורשים שחדרו ועטפו את מערכת הביוב ובכל מצב אחר שבו מעוניינים למצוא מענה מהימן לבעיה שקיימת בתוך המערכת.
 

שירות צילום של קווי ביוב

 
המיקום של הביוב כיודע נמצא בעומק האדמה והוא יכול לחשוף אותנו לריחות וחיידקים שלא נרצה להיות בקרבתם, כל אלה מקשים על האיתור של הסתימה במידת הצורך. על ידי צילום של קווי ביוב אפשר יהיה להתגבר על הבעיה הזאת ולחשוף אותה בקלות יתרה. בעבר, על מנת לאתר את הבעיה במערכת נדרשו פעולות סיזיפיות כמו פעולות חפירה ארוכות עד שמצליחים להגיע לנזק שנגרם. כמו כן, היה נדרש לסגור את כל קווי המים בכל האזור. שכן, בעבר טיפול בבעיה בקו ביוב גרמה לפגיעה באורח החיים של התושבים ובעבודה מסורבלת. צילום של קו ביוב חוסך את כל אלה בכך שהוא מספק שירותים מתקדמים של צילום סטרילי ונקי של מערכת הביוב ומצליח גם לטפל בסתימות בשעת הצורך.
 
 

איך מצלמים ביוב?

 
הצילום של הביוב נעשה על ידי ציוד מצלמה מתקדם שמוחדר ישירות למערכת הביוב ומעניק תמונת מצב רהוטה של כל מה שמתרחש בפנים. הצילום כולל שימוש בסיב אופטי, ברובוטים או באמצעות מצלמות דחיפה ייחודיות ועוד. כאשר מדובר בסתימה בתוך מערכת ביוב גדולה יחסית, חשוב יהיה להזמין רכב 'ביובית' על מנת לטפל בסתימה וגם לבצע שאיבה של הביוב. הביובית הינה משאית קטנה שמכילה את כל הציוד המתקדם שבעזרתו ניתן לזהות את הבעיה ולפתוח את הסתימה של הביוב, ובנוסף, היא מצוידת בסיב אופטי ייחודי שמצלם את כל המערכת של הביוב, ממפה את המערכת ומצליחה לאתר את המיקום ואת אופי התקלה.
 

צילום על ידי רובוט

 
אפשרות נוספת לזיהוי של הבעיה תהיה על ידי רובוט ייחודי שעליו מחוברת מצלמה. הרובוט יישלח לתוך מערכת הצינורות כשהוא נשלט מבחוץ על ידי שלט. למצלמה מחובר כבל דחיפה אלסטי שמאפשר צילום של 360 מעלות ואיש מקצוע שעומד מחוץ למערכת ידע להוליך את הרובוט בפאתי הצינור וכך אפשר יהיה לנתח את התוצאות.
 
 

מתי נבצע צילום בתוך קו הביוב?

 
 
צילום קווי ביוב הוא אפקטיבי לא רק במקרים של סתימות או הצפות במערכת הביוב, אלא בכל מקרה בו קיים חשד לבעיה או במקרה שהבדיקה היא כחלק מטיפול תקופתי והיא לצורך אחזקה ומניעה. באמצעות צילום קווי הביוב מבפנים אפשר לוודא שכל המערכת ביוב תקינה ובלי פגמים או לגלות בעיה בזמן שהיא עוד קטנה לפני שהיא תתפתח לבעיה משמעותית.