שטיפת ביוב

 
הצפות בבית או ביוב שעולה על גדותיו זו תופעה כלל לא נעימה ובדרך ככל היא מעידה על כך שהגיע הזמן להזמין את המומחים לבדוק את הביוב שלכם.
 

ישנם גורמים רבים לסתימת ביוב, ביניהם:

 
  • צנרת ישנה ושחוקה
  • חלודה ובלאי
  • פיצוץ, סדקים או שברים בצנרת
  • לכלוך ופסולת לא מתכלים שנמצאים בביוב: מגבונים, תחבושות, שקיות, שערות, טיטולים ועוד
  • שורשים של עצים שצומחים אל תוך הביוב וחוסמים אותו
  • פסולת תעשייתית

 

היתרונות של שטיפת ביוב

 
ביובית מונעת את הצורך לבוא במגע עם גזים, כימיקלים וריחות רעים שעולים מן הביוב. מעבר לכך לשטיפת ביוב יש יתרונות רבים, הפעולה מתבצעת על ידי משאית ייעודית ביעילות וביסודיות. כמו כן סביבת הביוב נותרת נקייה והשימוש בזרם מים בלחץ גבוה מנקה גם את הלכלוך וגם את הריחות הרעים שאופייניים לסביבה זו. ניקיון הביוב זהו פתרון מקצועי לבעיה חוזרת ונשנית של סתימות ביוב. כך במקום להזמין איש מקצוע שוב ושוב ולהתמודד עם ההשלכות של סתימה אחת לתקופה, אתם נהנים משקט נפשי לאורך זמן ומפתרון לבעיית הביוב שמחזיק מעמד.

 
שטיפת ביוב
 

סתימות ביוב קלות ומורכבות

 
ישנן סתימות ביוב קלות שניתן אף לפתור ללא עזרתו של איש מקצוע מיומן ועל ידי שימוש בפומפה בלבד. כך למשל אם יש לכם לכלוך בפתח הניקוז, בעזרת הפומפה תוכלו ליצור וואקום ולשאוב את הלכלוך די בקלות. הפומפה תשחרר את הסתימה ותאפשר למים שעלו על גדותיהם לזרום הלאה. ישנם מקרים קשים יותר של סתימות ביוב הדורשים ייעוץ מטעם בעל מקצוע מיומן לצורך המשך טיפול. במקרים מסוימים ניתן להשתמש בחומרים ייעודיים בהתאם להוראות כמובן. במידה ואף אחת מהפעולות לא תעזור לפתוח את הסתימה, זה הזמן להזמין בעל מקצוע מיומן כדי שיטפל בבעיית הביוב שלכם.

 

איתור הבעיה

 
טיפול בסתימת ביוב דורש ידע מקצועי ויש להקדיש זמן ומאמץ כדי להבין מה מקור הבעיה. ישנם סוגים שונים של פתרונות, החל בהוצאת שורשים מצנרת הביוב ועד שטיפת ביוב מקצועית. אבחון נכון של הגורם לסתימה יעזור לבחור בפתרון המתאים ביותר. לכן חשוב שלאינסטלטור שמזמינים יהיה את כל הציוד והמכשור הנחוצים כדי להבין את המקור לסתימה על מנת להחליט על הפתרון הרצוי. כיום ישנו ציוד מתקם וחדיש כמו למשל מצלמות אופטיות זעירות שניתן להחדיר את הצנרת ולראות אותה מפנים כדי למצוא את המקור לסתימת הביוב.

 

שטיפת ביוב - הפתרון האידיאלי

 
אחד הפתרונות שישנם לטיפול בביוב שעולה על גדותיו הוא שטיפת ביוב. שטיפת הביוב מתבצעת על ידי ביובית, כלי רכב מיוחד שיעיל בפתיחת סתימות ומספק מענה מקצועי לטווח הארוך. בניגוד לפתרונות אחרים אשר מספקים פתרון זמני לבעיה, שטיפת הביוב תספק מענה איכותי ותחסוך זמן יקר. הביובית שואבת את מי הביוב באמצעות צינור וואקום, כאשר הצינור מזרים את מי הביוב למיכל שמותקן על גבה של המשאית. לאחר השאיבה יתבצע ניקיון של הביוב באמצעות צינור מים בלחץ גבוה. הזרם החזק של המים מסייע להוציא את כל הלכלוך ולבצע שטיפה יסודית של הביוב.

 

מבצעים שטיפת ביוב רק עם מומחים!

 
בעיות בביוב אינן מחכות לזמן הנוח ביותר כדי להופיע, לרוב הן מגיעות במפתיע ופוגעות בשגרת החיים במידה ניכרת. כדי להיפטר מהן כליל ולמנוע את חזרתן, מומלץ מאוד לפנות לחברה מקצועית שמתמחה בשטיפת ביוב ויכולה לספק מעטפת שירותים רחבה. כמו כן רצוי שלחברה יהיה גם כל הציוד הדרוש כדי לספק את המענה המקצועי ביותר, יש סתימות פשוטות שאפשר לתקן בקלות, לעומת זאת ישנן סתימות ביוב מורכבות שדורשות ציוד מקצועי וכלים מתקדמים.