תיקון נזילות מים

 

זקוקים לתיקון נזילות ופרצים? התקשרו עכשיו לסולר ג'ינו - אינסטלטור מומלץ בחיפה והסביבה

 
הבחנתם ברטיבות חשודה על הקיר? אזור בו ישנה התנפחות של הקיר או התפוררות הטיח וקילוף הצבע? סביר להניח שישנה נזילה במקום כלשהו. מקור הנזילה לא חייב להיות דווקא בנקודה בה הבחנתם ברטיבות. יתכן שזהו האזור הנמוך אליו מתנקזים המים ולכן הרטיבות באה בו לידי ביטוי. נזילות יכולות להיות קשורות לצנרת המים אך יכולות גם לנבוע מחדירת מי גשמים דרך הגג או קיר חיצוני בגלל איטום לקוי. לכן, תיקון נזילות דורש קודם כל איתור ברור של מקור הנזילה.

 

כיצד נעשה איתור מקור הנזילה?

 
היום ישנם אמצעים חדשניים לאיתור מקור הנזילה. אמצעי חשוב הוא מצלמה תרמית. מצלמה תרמית רגישה לטמפרטורה. מתבצעת מדידת טמפרטורת הצנרת עם מכשיר מדידה איתו עוברים לאורך הקיר כולו. הפרשי טמפרטורה בין אזורים מתורגמים באמצעות הדמיה ממוחשבת לצבעים, כאשר גווני כחול מעידים על קור וגווני אדום מעידים על חום. ריכוז גבוה מהרגיל של קור מצביע כנראה על מקור הנזילה. כך גם ניתן קודם כל להפריד בין נזילה הנובעת מחדירת מים מבחוץ לבין נזילה בצנרת. טיפול בחדירת מים מבחוץ היא עבודת איטום שאותה אמור לבצע בעל מקצוע בתחום זה. אינסטלטור יבצע תיקון נזילות בצנרת. כדי לאתר בדיוק רב יותר את הנקודה המדויקת שקשורה לנזילה משתמשים במצלמה חדשנית- מצלמת סיב אופטי המוחדרת לעומק הצנרת ומצלמת אותה מבפנים. כך ניתן לקבוע את המשך הטיפול.

 
תיקון נזילות מים
 

תיקון נזילות - כבר לא שבירת קירות ומרצפות

 
היתרון הגדול שבשימוש באמצעי איתור מתקדמים הוא האפשרות לבצע תיקון נזילות באופן ממוקד ללא הרס. הדבר דומה להבדל בין ניתוח בו נצטרך לפתוח את האזור המנותח כולו לבין ניתוח זעיר פולשני בו הניתוח יתבצע באמצעות מצלמה ובכניסה דרך נקודה צרה. תיקון נזילות דומה היום לניתוח זעיר פולשני. מצלמת הסיב האופטי משמשת לבעל המקצוע בתור עיניים כך שהוא רואה את המתרחש בצנרת בלי להגיע אליה פיזית. כך נעשית הטליה- הכנסת בלון עטוף סיבי זכוכית וחומרי הדבקה אל פנים הצינור ויצירת מעין טלאי לאזור הסדוק. ניתן גם להחדיר שרוול המוצמד לאזור הבעייתי וכך למעשה מהווה לו תחליף. שרוול כזה גם מהווה מגן מפני חדירת שורשים או מזיקים במקרה של סתימת צינור.

 

ביצוע העבודה רק על ידי חברה מקצועית!

 
תיקון נזילות הוא סוג עבודה שניתן לבצע ברמות שונות מאוד זו מזו. ניתן לתקן את הנזילה בצורה ברוטאלית הדורשת הרס ושבר של מרצפות וקירות ואפשר לבצע בצורה מקצועית ומיומנת מאוד, עבודה שהיא ממוקדת ולא נופלת במקצועיות שלה מניתוח רפואי. תיקון ממוקד ומקצועי דורש גם את איתור הנזילה בצורה מדויקת ויסודית. זהו למעשה סוד הצלחת התיקון והאפשרות לשלב בין תיקון יסודי ויעיל לביצועו ללא הרס כלל.

חבר אחים סולאר ג'ינו מבצעת תיקון נזילות ללא הרס באמצעות שילוב בין כוח אדם מיומן, ניסיון של שנים ושימוש בכלים ובטכניקות החדשניים ביותר בתחום.