תיקון צנרת בבית משותף

 
בהרבה בתים בישראל קיימים מערכות צינורות ישנות ובלויות, מה שגורם לבעיות אינסטלציה ומים בבניין. הבעיות צצות ועולות בעיקר בבתים ישנים שמערכת הצנרת בהם לא הוחלפה. בבתים ישנים הצנרת לרוב עשויה מברזל מה שכבר גורם לבעיות: חלודה וקורוזיה שגורמות לאיכות מים ירודה - מים לא טעימים.

 

איך נדע שצריך לתקן את הצנרת המרכזית?

 
בניגוד לנזילה מצנרת בתוך הדירה שניתן לגלות אותה המהירות, יקח יותר זמן לגלות נזילה מהצנרת הראשית של הבניין. זאת כיוון שהדיירים לא רואים אם קיימת רטיבות בנקודה מסוימת בבניין.

איך בכל זאת נוכל לזהות שקיימת בעיה בצנרת? אחד הסימנים הוא:

  • זרימת מים בלחץ נמוך- אם אצל כל דיירי הבניין או לחלקם יש זרימת מים בלחץ נמוך והזרם חלש יכול להיות כי קיימת בעיה בצנרת המרכזית.
  • עוד סימן הוא- חשבנות מים גבוהים. במידה ובמשך כמה חודשים החשבונות של הדיירים גבוהים ולא סבירים זה מצביע על נזילה בצנרת המרכזית.
  • איכות המים- מים המכילים חלודה או מים ערוכים יכולים להצביע על בעיה בצנרת.

 

איתור מקור הנזילה

 
תיקון נזילה בצינור ביוב משותף בדרך הנכונה מתחיל קודם כל באיתור ואבחון מקור הבעיה. כדי לאתר את הבעיה נבצע בדיקת לחץ שתצביע על המקום בו המערכת מאבדת מים בכמות חריגה. אחרי איתור מקור הבעיה נעשית בדיקה נוספת כדי לוודא את המקום הספציפי בו קיימת הנזילה, את הבדיקה נבצע באמצעות מכשור טכנולוגי כמו מצלמות תרמיות או מצלמות אופטיות זעירות. חשוב לעבוד עם אינסטלטור מומחה המצויד במכשירים טכנולוגיים מתקדמים כדי לבצע את העבודה.
 
 

תיקון צינור ביוב בבית משותף ללא החלפה

 
ניתן לבצע תיקון צינור ביוב בבית משותף גם ללא צורך בהחלפה של הצנרת או בחלפה של חלק מהצנרת. אם מדובר על נזילה בחלק מסוים בצינור אפשר לאטום אותו בעזרת חומר מיוחד או שלעיתים נדרש רק לחזק את החיבורים בין חלקים שונים בצינור.

אנחנו ב"סולאר ג'ינו" עוסקים כבר 28 שנה בעבודות אינסטלציה מורכבות, כולל תיקון צנרת בבית משותף, ומבצעים את העבודה ביעילות לאחר בדיקות המעלות תוצאה ברורה ומדוייקת.

 
תיקון צנרת בבית משותף