איך מבצעים החלפה של הצנרת הכללית?

הצנרת או מערכת האינסטלציה היא אחת המערכות החשובות ביותר בבית. בית חדש שמערכת האינסטלציה בו לא קיבלה אישור מהנדס שהיא אכן תקינה לחלוטין לא יקבל טופס אישור אכלוס (טופס 4). בניגוד למערכות או חלקים שונים בבית שחשופים לנו או נותנים סימנים ברורים יותר כשמשהו לא תקין, הצנרת ממוקמת אי שם מתחת למרצפות או בתוך הקיר ולכן מוסתרת לגמרי. לעיתים רק כשנזק משמעותי נגרם אנו יודעים שמשהו לא בסדר. לכן, אם צנרת המים שלכם ישנה ולא הוחלפה שנים, חסכו לעצמכם תקלות לא צפויות והזמינו החלפת צנרת מים כללית.

כיצד נזהה שיש בעיה?

החלפת צנרת מים מומלצת במספר מצבים:

  • כניסה לדירה שהיא ישנה יחסית: אם רכשתם דירה יד שניה שהצנרת לא הוחלפה בה כבר שנים, זה הזמן להחליף צנרת. גם כך סביר שתעשו שיפוץ בסדר גודל כזה או אחר ותחליפו ריצוף, כך שהחלפת הצנרת משתלבת היטב. כך אתם יודעים שנכנסתם לבית כשהתשתית שלו חדשה ותקינה.
  • שיפוץ הדירה שלכם: גם אם לא נכנסתם לדירה חדשה, יתכן שבשלב מסוים תחליטו לשפץ את הדירה שלכם. החלפת צנרת מים כללית אמנם מוסיפה לעבודת השיפוץ לא מעט נפח, אך אם הצנרת לא הוחלפה כבר בסביבות 15 שנים כנראה שתצטרכו לבצע את ההחלפה בשלב כלשהו, ומוטב לעשות זאת כחלק משיפוץ מאשר כעבודה בפני עצמה
  • תקלות ונזילות בצנרת: זהו המצב שכדי להימנע ממנו המלצנו להחליף צנרת בסעיפים הקודמים… במיוחד צנרת ישנה העשויה מתכת נוטה לצבור חלודה שיכולה לגרום לסתימות. היא גם עוברת בלאי שמביא לסדקים ונזילות. אמנם ניתן לבצע טיפול מקומי ולהחליף את הקטע הפגום אך אם ישנו בלאי רציני כדאי מאוד להחליף את הצנרת כולה.

כיצד נעשית החלפת צנרת?

החלפת צנרת המים מתחילה בבחירת סוג הצינורות שיותקן. סוג הצינורות המומלץ הוא צינורות פלסטיק שלא צוברים חלודה כמו צינורות מתכת. במסגרת צינורות הפלסטיק ישנם שני סוגי צנרת מוכרים: צנרת SP וצנרת PEX. צנרת PEX עומדת טוב יותר בפני טמפרטורות נמוכות ולחות גבוהה ולכן מומלצת יותר באזורים גשומים כמו הצפון. באזורים גשומים וקרים פחות כמו הדרום צנרת SP נחשבת מצוינת. חשוב להתאים את קוטר הצנרת לצרכי דיירי הבית הבאים לידי ביטוי בכמות נקודות המים הקיימות.

ככל שיש נקודות מים רבות יותר הקוטר צריך להיות גדול יותר. ניתן להתקין את הצנרת בצורה קווית המזכירה חנוכייה ובשיטה מקבילית. בשיטה הקווית בעיה בצינור אחד אינה דורשת את ניתוק הצנרת כולה ממים, מה שנדרש בשיטה המקבילית, אך החיסרון שלה הוא שישנה מערכת צינורות מורכבת יותר.
קראו גם על – החלפת צנרת בבניין משותף

החלפת צנרת מים

החלפת צנרת - עבודה למומחים בלבד

בניגוד לתיקונים קטנים או מקומיים, החלפת צנרת מים כללית היא פרויקט גדול המשפיע מאוד על איכות החיים בבית. לכן, חשוב לעבוד עם חברה בעלת ניסיון רב, חברה מקצועית ואמינה העושה שימוש בכלים החדישים ביותר ומציעה צנרת איכותית. חברת סולאר ג'ינו היא חברת אינסטלציה ותיקה שמאחוריה החלפות צנרת מוצלחות לשביעות רצון לקוחותיה.

תפריט נגישות