מה עלול לגרום לפיצוץ בצנרת ומה אפשר לעשות

פיצוץ בצנרת יכול להתרחש ממספר סיבות, חלקן נעשות בטעות וגורמות לנזק מידי אך חלקן ניתן למנוע מראש, כיוון והאחת הסיבות הנפוצות קשורות לחוסר תשומת לב לתקלות קודמות ושימוש במערכת הצינורות באופן הגורם לנזקים לטווח ארוך.

סתימות ולחץ גבוה

לחץ בצנרת יכול להיגרם ממספר סיבות, החל מהתקנה לא נכונה, ברגים רופפים ועד לסתימות שלא טופלו כראוי. דווקא את החלק של הסתימות ניתן למנוע או לפחות להפחית סיכון על ידי התנהלות נכונה. לדוגמא, הימנעו מזריקה של חפצים, מגבונים, תחבושות וחלקים חדים לכיור או לאסלה.

מה גורם לפיצוץ צנרת איך למנוע

תקלות לאחר שיפוץ או בנייה לא נכונה

מקרים אלו נפוצים מאוד, בעלי דירות דואגים לשיפוץ ומשתדלים לעשות זאת בזול בזמן שאינם בודקים מה קורה למערכות החשמל ומערכת הצינורות בדירה כתוצאה מכך. לעיתים אלו שנאלצים להתמודד עם התוצאות מהפיצוץ יכולים להיות גם השכנים, לכן כל שיפוץ צריך להיעשות באחריות. גם בזמן בנייה ופרוייקטים בהם מרחיבים את הבניין ומתאימים אותו לסטנדרטים חדשים של בטיחות, יש חשיבות עליונה לוודא שגם הצנרת הותקנה כמו שצריך, אחרת לאחר זמן מה יכולות להיווצרת נזילות סמויות או פיצוץ בצנרת.

מה אפשר לעשות כדי לשמור על הצנרת?

כפי שציינו, הימנעו מזריקת חפצים העלולים לגרום לסתימות או נזק לצנרת דרך פתחי הביוב, וודאו עם הקבלנים שכל נעשה על פי דרישות הבטיחות ושאין נזק למערכות הצנרת. אנו יכולים להציע גם לבדוק, במידה ואתם חוויתם הצפה בעבר מכל סיבה, שהכל עובד באופן תקין ולא נעשה הרס למערכות כלשהן. במקומות קרים במיוחד פיצוץ בצנרת יכול להתרחש כתוצאה מקיפאון, אצלנו עלול להיות נזק כתוצאה מחום, אך לא באותה רמה של נזק כתוצאה מקיפאון. אם אינכם בטוחים בכך שהצנרת במצב תקין, ואתם חוששים לכך שיווצר מצב ובו יהיה פיצוץ, הנכם מוזמנים להתייעץ עם האחים סולאר ג'ינו אנחנו נדאג לכם, נבחן את הצנרת ונחליף אותה במידת הצורך!

תפריט נגישות