נזילה בניאגרה

נזילה בניאגרה נפוצה יותר מכפי שנהוג לחשוב. ראשית, הן עלולות להופיע גם במכלי הדחה ישנים וגם במכלי הדחה חדשים. אם למשל המכל לא מותקן בצורה מספיק מקצועית או שהאיטום שלו לא חזק, המשמעות תהיה נזילה. בין היתר, צריך לזכור שלמים יש נטייה לעבור מהר בין מקום למקום ושהם יכולים לחדור גם דרך הסדק הקטן ביותר. לכן התופעות של נזילה נפוצות ומשפיעות על כל סוגי הניאגרות.

בנוסף, נזילה בניאגרה עלולה להיות תוצאה של מכל תקול. זה קורה בעיקר במכלים ישנים או בגלל בעיות כמו בלאי, שחיקה, שימוש לא נכון וכן הלאה. לרוב, תופעות של תקלות במכל הדחה ואז גם נזילה מתרחשות בחדרי שירותים של ילדים. עם זאת, חשוב להיות ערניים לסימנים המעידים על כך שקיימת נזילה וכך להתמודד איתה כמה שיותר מהר.

✔ תיקון נזילה בניאגרה מחיר החל מ- 300 ₪

לקבלת ייעוץ חינם חייגו – 073-7841857

נזילה בניאגרה

איך יודעים שיש נזילה בניאגרה?

החדשות הטובות הן שאין צורך בציוד מתקדם ומשוכלל כדיי לזהות את עצם קיומה של הנזילה. בעוד נזילה מאחורי הקיר או מתחת לריצוף אפשר לזהות למשל רק עם מצלמה טרמית או סיב אופטי, כאן מדובר בפעולה בסיסית ופשוטה יותר. בפועל, יש כמה סימנים שמעידים על כך שקיימת נזילה בניאגרה:

  1. הופעת מים – הכי קל לזהות נזילה באמצעות הופעת מים במקומות שהם לא אמורים להיות בהם. אם למשל יש כתמי רטיבות מתחת למכל ההדחה, בחיבור שבין המכל לקיר או בין המכל לאסלה, זה ככל הנראה מתרחש בגלל נזילה. על מנת לוודא את זה, מייבשים היטב את האזור ואז מדיחים את המים. אם רואים כתמי מים המופיעים שוב, אפשר להתקדם לטיפול בבעיה.
  2. חשבון מים – יש מקרים שבהם מזהים סוגים שונים של נזילה בניאגרה באמצעות חשבון המים החודשי. מעקב אחרי חשבון המים החודשי יכול לעזור לזהות נזילה כבר כאשר היא מתחילה, או לסייע בהשוואה בין הפתרונות הקיימים.
  3. רעשים ממכל הדחה – מכל הדחה לא תקין בדרך כלל יגרום להופעת נזילות. אבל עוד לפני שמסתכלים על נזילות המים, צריך לבדוק אם הוא משמיע רעשים. במידה ומכל ההדחה משמיע רעשים, זה אולי אומר שיש גם נזילה שאין לה סימנים או ביטוי על פני השטח.

מה ההבדל בין נזילה גלויה וסמויה?

כל פעולה פשוטה של החלפת גומיה עלולה להסתיים בהופעת נזילה. זה קורה אם הגומיה לא מתאימה מבחינת הקוטר וההיקף, אם היא כאמור לא אוטמת את החיבור של מכל הדחה אל הצנרת או אם היא בעצמה שחוקה, סדוקה ובלויה. מצד שני, יש הבדל בין נזילה סמויה לבין נזילה גלויה.

נזילה סמויה מתרחשת מאחורי הקיר או באזור שמחבר את מכל ההדחה לאסלה, בעוד נזילה גלויה מתרחשת מתוך המכל עצמו. אם מזמינים למשל בעלי מקצוע, צריך לוודא שיש להם את הכלים והניסיון הנדרשים על מנת להפריד בין תופעות כאלה. בצורה הזו, קל יותר למצוא פתרון בר קיימא עבור הנזילה ואף למנוע ממנה לחזור בעתיד.

חברת האינסטלציה סולאר ג'ינו ישמחו לעמוד לרשותך בשלבים שונים לאיתור כל סוגי הנזילות. לנו חשוב שגם פעולה כמו איתור נזילה בניאגרה תתבצע עבורך על הצד הטוב ביותר, לרבות תיקון מקצועי.

מה גורם לנזילות בניאגרה?

נזילות בניאגרה, בין אם סמויות או גלויות, נגרמות בדרך כלל כתוצאה ממספר גורמים. הראשון הוא שחיקה של אטמים וגומיות עם הזמן, מה שמוביל לאי-איטום מלא של המערכת ולנזילות. סיבה נוספת יכולה להיות נזקים פיזיים כמו סדקים במיכל הניאגרה או בצינורות המובילים אליה. בנוסף, משקעים והצטברות של אבנית במנגנון ההדחה עלולים לגרום לתקיעת רכיבים מכניים, שמובילים לנזילות. התקנה לא נכונה או תחזוקה לקויה של הניאגרה יכולה גם היא לגרום לנזילות. במקרים מסוימים, נזילות סמויות נגרמות כתוצאה מדליפות מיקרוסקופיות שהן קשות לזיהוי ויכולות לגרום לבזבוז מים משמעותי לאורך זמן.

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות וייעוץ חינם.

תפריט נגישות