סתימה בכיור

סתימה בצנרת המים גורמת לכך שהשפכים לא יוכלו לזרום עד לאזור הפינוי והסילוק. אם השפכים לא עוברים בתוך הצנרת בגלל סתימה, המשמעות היא נזילות והצטברות נזקים חמורים. בין היתר, סתימות גורמות לריחות לא נעימים, לפגיעה באיכות החיים, להופעת כתמי רטיבות על הקירות, לנזקים גם ליסודות המבנה ועוד. חוץ מזה, כל סתימה פוגעת ביכולת להשתמש בברזים ובכיור.

למרות שכל סוג סתימה היא משהו שצריך להתמודד איתו כמה שיותר מוקדם, יש בכל זאת הבדלים בין הכיורים השונים. אם לא מתאימים את אופן הטיפול בסתימה לסוג הכיור, הסיכוי לראות תוצאות טובות שגם יחזיקו מעמד הסיכוי קטן באופן משמעותי. הפתרון הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע, להבין מה מאפיין כל סוג סתימה אחת לעומת סתימה אחרת ולאחר מכן להזמין את השירות הרלוונטי.

תקינות צנרת מים ביתית היא תנאי לשמירה על איכות החיים. אם המים בצנרת לא עוברים מספיק מהר, אם לחץ המים חלש או אם אין פינוי של מערכת השפכים – המשמעות היא בדרך כלל שורה ארוכה של בעיות היגיינה ופגיעה יום יומית ברמת החיים של בני המשפחה. יתרה על כך, תקינות הצנרת משפיעה מטבע הדברים על כל הברזים בבית וגם על אלו שיש בחצר.

אבל מבין הבעיות הקיימות שקשורות אל הצנרת, אין ספק שהחמורה ביותר היא זו שבאה לידי ביטוי בדמות סתימה באמבטיה. כאשר יש סתימה באמבטיה, זה אומר שהמים לא מתפנים אלא נשארים לעמוד. מצב כזה עלול להגביר תחלואה, הוא פוגע ביכולת לנקות את הגוף תוך כדי המקלחת ולעיתים הוא גם גורם לעוד נזקים של רטיבות ובעיות איטום.

✔ פתיחת סתימה בכיור מחיר החל מ- 300 ₪

 

לקבלת ייעוץ חינם חייגו 073-7841857

הבדלים בין סוגי סתימות:

הנה כמה מאפיינים שונים של סוגי סתימות, כמו גם מה שאפשר לעשות על מנת למנוע אותן :

שירות פתיחת סתימות על ידי אינסטלטור

סתימה בכיור מטבח

רוב המקרים של סתימה בכיור המטבח לא נגרמים בגלל תקלה בצנרת, אלא בגלל שימוש לא מספיק אחראי מצד הצרכנים. אם לדוגמא לא מפנים כלים מהכיור, מזרימים מים יחד עם פסולת מזון ומשאירים בפנים שאריות, התוצאה תהיה סתימה. יתרה על כך, אפילו חומרי הניקוי שבהם משתמשים על מנת לשטוף כלים עלולים להצטבר בתוך הכיור ואז בתוך הצנרת.

סתימה בכיור אמבטיה

בעוד בכיור המטבח יש שאריות מזון ופסולת, עם כיור האמבטיה זה לא ככה. ספציפית במקרים של סתימות באמבטיה, הסיבה אכן יכולה להיות הצטברות של חומרי הניקוי, הסבון, השמפו וכן הלאה. אם לא מדובר על סיבות כאלה, צריך לבדוק את הסיפון וליישר את הצינור שמחובר אליו מהברז.

סתימה בכיור בחצר

בעלי בתים פרטיים עם חצר, גינה, מרפסת או גג אוהבים להתקין ברז קרוב עם כיור ייעודי. הבעיה היא בגלל שמדובר על חלל החוץ, יש סיכוי גבוה להצטברות לכלוך שהופך לאחר מכן לבוץ. אז במקרים של סתימה בכיור בחצר, מה שהכי חשוב לעשות זה לנקות אותו גם מבפנים וגם מבחוץ כדי לצמצם את הסיכוי להיתכנות מקרים כאלה בעתיד.

סתימה בכיור אמבטיה

איך פותחים סתימות?

החדשות הטובות הן שסתימה בכיור אפשר לנסות לפתור בצורה עצמאית. קודם כל, ניתן לנסות לעשות זאת באמצעות פומפה. שימוש בפומפה ידידותי, לא דורש שום סוג של רקע מקצועי וגם בטיחותי לחלוטין. כל שנדרש הוא להצמיד את הפומפה אל הפתח של הכיור ולהתחיל לבצע תנועות דחיפה ומשיכה. אם הפומפה אינה נצמדת לפתח הניקוז, אפשר לנסות להרטיב קצת את השוליים של הגומי ולחזור על פעולות הדחיפה והיניקה.

דרך אחרת לנסות לפתוח סתימות בכיור היא באמצעות ניקיון של לכלוך מתוך הסיפון עצמו. לא מומלץ להשתמש בחומרים כימיים שאמורים לגרום ללכלוך להתמוסס כי הם עלולים לפגוע גם בצנרת, אבל אין בעיה לנקות את הסיפון באופן ידני. בשביל לנקות אותו ולפתור את הבעיה, מכניסים מתחת דלי ומסובבים. מפרקים את הסיפון, שומרים על הגומיה שלא תלך לאיבוד, מרוקנים הכל ומחזירים למקום עם כיור תקין.

תפריט נגישות