פתיחת סתימה באסלה

יש כמה דרכים לנסות לפתוח סתימה באסלה וגם סימנים המעידים על כך שככל הנראה אין ברירה, אלא להזמין בעלי מקצוע שמתמחים בכך ויודעים לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. אז מאיפה מתחילים ומה הכי חשוב לבדוק? הנה כל התשובות הרלוונטיות

התייעצות עם בעלי מקצוע היא כיום חלק בלתי נפרד מהתהליך שבו בוחרים לטפל בסוגים שונים של בעיות ותקלות. ספציפית עם בעיות שקשורות אל הצנרת, בעלי המקצוע הרלוונטיים יהיו כמובן אינסטלטורים שלהם יש ידע וניסיון לפתירת הבעיה. מצד שני, יש בעיות יום יומיות שקשורות אל הצנרת ובהן אפשר לנסות לטפל גם באופן עצמאי. אחת הבעיות הללו היא סתימות באסלה והיא משותפת גם לבעלי בתים צמודי קרקע וגם למי שגר בדירות בבניינים משותפים.

סתימה באסלה עלולה להתרחש כאשר המים לא מסוגלים להמשיך הלאה אל תוך מערכת הניקוז ופינוי השפכים. במערכת פינוי שפכים לא מספיק יעילות, המים למעשה נשארים בתוך האסלה יחד עם השפכים עצמם. לכן הסתימה גורמת לפגיעה באיכות החיים, להצטברות נזקים, לבלאי ושחיקת הצינורות וגם לריחות לא נעימים.

פתיחת סתימות באסלה

איך פותחים סתימת מים באסלה?

החדשות הטובות הן שיש כיום כלים זמינים שבהם כל אחד ואחת יכולים להשתמש כדי לנסות לפתוח סתימות מים בביוב בכלל ובאסלה בפרט. על קצה המזלג, ניתן להזכיר מהם השיטות הקיימות וכמובן גם את ההבדלים בין הפתרונות שעל הפרק:

  • פומפה – הכי נוח וקל לנסות לפתוח סתימת מים באסלה בבית באמצעות פומפה. היתרון שיש לשימוש בפומפה הוא שאין צורך להירטב כדי להשתמש בה ושאפשר להשיג אותה גם במחיר של כמה עשרות שקלים בלבד. בשביל לנסות ליצור ואקום שימשוך החוצה את הגורם שגרם לסתימה, מצמידים את הפומפה אל פתח הניקוז. לאחר מכן מבצעים פעולות של דחיפה ויניקה ומאזינים לצנרת כדי לשמוע מעבר המים הרצוי.
  • קפיץ אינסטלטורים – דרך מעט מורכבת יותר אבל יעילה היא להשתמש בקפיץ אינסטלטורים. זה למעשה קפיץ ארוך אך מתקפל וגמיש, שאותו אפשר להחדיר ישירות אל צנרת הביוב או דרך האסלה. כאן המטרה היא למשוך החוצה או לדחוף פנימה את הגורם שגרם לסתימה, עד כדי מעבר מלא של המים והשפכים.
  • חומרים כימיים – יש מקרים שבהם מנסים לפתוח סתימות באסלה עם חומרים כימיים. היתרון של שימוש בחומרים כאלה הוא שרואים יחסית מהר תוצאות, אבל החיסרון הוא נזקים מצטברים לכל הצנרת ובעיקר שחיקה ופגיעה בעמידות שלה. בנוסף, חומרים כימיים עלולים לגרום נזקים גם לאסלה ולאזור שנמצא מתחת למכלי ההדחה.

פתיחת סתימות באסלה - מתי פונים לבעלי מקצוע?

סתימות באסלה שחוזרות לעיתים קרובות ככל הנראה כבר לא ייפתרו בצורה עצמאית. אם זה המצב, יכול להיות שמה שעדיף לעשות זה להזמין בעלי מקצוע. נכון שהזמנת אינסטלטור עולה כסף, אבל זה שווה את ההשקעה. אם בעלי מקצוע מעורבים בשלבים השונים של פתיחת סתימות באסלה, סביר להניח שהתקלה הזו לא תחזור בעתיד.

חוץ מזה, אפשר לנסות להזמין אינסטלטור דרך חברת הביטוח. יש המון פוליסות על ביטוח מבנה שאותן אפשר להפעיל גם על רקע בעיות אינסטלציה. בשביל שזה יקרה, קוראים על הפרטים שמופיעים בתוך כל פוליסה ועל המשמעות מבחינת השתתפות עצמית. בהמשך, מזמינים אינסטלטור שיכול להגיע עם הציוד והמכשור המתאימים לפתיחת הסתימה באסלה.

תפריט נגישות