צילום קווי ביוב

כדי לצלם קווי ביוב נאלץ לעשות שימוש באמצעים מתקדמים שיחסכו לנו זמן, קשיים וגם כסף במקרים של תקלות או בעיות בתוך מערכת של קו ביוב. צילום קווי ביוב יהיה מאוד אפקטיבי כשמדובר בבעיה שקשורה לדוגמא לקו ביוב ישן שלא מתנהל כשורה, קו ביוב שעטוף בשורשים שחדרו ועטפו את מערכת הביוב ובכל מצב אחר שבו מעוניינים למצוא מענה מהימן לבעיה שקיימת בתוך המערכת.

צילום קו ביוב יכול לספק מידע אמין שבו משתמשים על מנת לזהות את המקור של תקלות שונות. באמצעות ציוד מיוחד אפשר לבצע צילום ביוב בלי לשבור את המרצפות, בלי להרים אותן ובלי לגרום הרס מיותר. כמו כן, מצלמת ביוב יעילה מאוד בתנאים קיצוניים ומספקת פתרון יעיל ללא דאגות. בשביל ליהנות מהיתרונות האלה של צילום מערכות ביוב, השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם לפתרון מהיר ומקצועי במחירים נוחים לכל כיס.

צילום קווי ביוב

שירותי צילום קווי ביוב

מיקום הביוב כידוע נמצא בעומק האדמה והוא יכול לחשוף אותנו לריחות וחיידקים שלא נרצה להיות בקרבתם, כל אלה מקשים על איתור הסתימה במידת הצורך. על ידי צילום קווי ביוב אפשר יהיה להתגבר על הבעיה הזאת ולחשוף אותה בקלות יתרה. בעבר, כדי לאתר היכן הבעיה במערכת נדרשו פעולות סיזיפיות כמו פעולות חפירה ארוכות עד שמצליחים להגיע לנזק שנגרם. כמו כן, היה נדרש לסגור את כל קווי המים בכל האזור. שכן, בעבר טיפול בבעיה בקו ביוב גרמה לפגיעה באורח החיים בקרב התושבים ובעבודה מסורבלת. צילום קו ביוב חוסך את כל אלה בכך שהוא מספק שירותים מתקדמים של צילום סטרילי ונקי למערכת הביוב ומהווה מידע נחות להחלפה או תיקון של קווי ביוב.

איך מצלמים ביוב?

צילום הביוב נעשה על ידי ציוד מצלמה מתקדם שמוחדר ישירות למערכת הביוב ומעניק תמונת מצב רהוטה של כל מה שמתרחש בפנים. הצילום כולל שימוש בסיב אופטי, ברובוטים או באמצעות מצלמות דחיפה ייחודיות ועוד. כאשר מדובר בסתימה בתוך מערכת ביוב גדולה יחסית, חשוב יהיה להזמין רכב 'ביובית' כדי לטפל בסתימה וגם לבצע שאיבת ביוב. הביובית הינה משאית קטנה המכילה ציוד מתקדם שבעזרתו ניתן לזהות מהי הבעיה ולפתוח את הסתימה של הביוב, ובנוסף, היא מצוידת בסיב אופטי ייחודי שמצלם את כל מערכת הביוב, ממפה את המערכת ומצליחה לאתר את המיקום ואופי התקלה.

צילום ביוב

צילום ביוב בעזרת רובוט

אפשרות נוספת לזיהוי הבעיה תהיה על ידי רובוט ייחודי שעליו מחוברת מצלמה. הרובוט יישלח לתוך מערכת הצינורות כשהוא נשלט מבחוץ על ידי שלט. למצלמה מחובר כבל דחיפה אלסטי שמאפשר צילום 360 מעלות ואיש מקצוע שעומד מחוץ למערכת ידע להוליך את הרובוט בפאתי הצינור וכך אפשר יהיה לנתח את התוצאות.

ההבדל בין צילום בעזרת מצלמת סיב אופטי לצילום על ידי רובוט?

גם מצלמת סיב אופטי וגם רובוט מאפשרים להגיע אל מקומות שאינם נגישים לבני אדם. מנגד, מצלמת סיב אופטי מעבירה כמות נתונים גדולה יותר. חוץ מזה, יש הבדלים באופן שבו מתפעלים מצלמת סיב אופטי לעומת רובוט ובמחירים של השירות במהלך צילום קו ביוב.

בעיות נפוצות שמתגלות בעת צילום קווי ביוב

הצילום מעניק אינדיקציה מדויקת לאופי של הבעיה, להיקף שלה בתוך קווי הביוב ולפתרון המומלץ עבורה. הנה למשל כמה בעיות נפוצות שמתגלות במהלך צילום כזה:

  • חדירת שורשים לקו ביוב עקב חוסר ביטון של הצנרת בעת ההתקנה
  • חלודה, בלאי וחשש לקריסת קווי ביוב ישנים
  • שברים בקווי הביוב הקיימים מתחת לבית או בשכונה
  • פיצוצי מים ונזילות בצנרת
  • בעיות תכנון שגורמות להצפות

מתי נבצע צילום בתוך קו הביוב?

צילום קווי ביוב הוא אפקטיבי לא רק במקרים של סתימות או הצפות במערכת הביוב, אלא בכל מקרה בו קיים חשד לבעיה או במקרה שהבדיקה היא כחלק מטיפול תקופתי והיא לצורך אחזקה ומניעה. באמצעות צילום קווי הביוב מבפנים אפשר לוודא שכל המערכת ביוב תקינה ובלי פגמים או לגלות בעיה בזמן שהיא עוד קטנה לפני שהיא תתפתח לבעיה משמעותית.

צילום קווי ביוב מקצועי - סולאר ג'ינו

אחים סולאר ג'ינו מתמחים בצילום קווי ביוב מקצועי. אנו מבצעים צילום ביוב בעזרת מכשור מתקדם ביותר אשר משיג תוצאות אמינות ומהירות, חוסך לך זמן ומאפשר לך לדעת אל מי לפנות על מנת לבצע את התיקון או כדי לקבל פיצוי. אנו עומדים לרשותך גם בדירות ישנות וגם בבתים חדשים ונשמח לספק עבורך את כל המידע הרלוונטי.

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות.

תפריט נגישות