צילום קווי מים

צילום קווי ביוב חשוב מאוד כדי שיהיה ניתן לתקן את התקלה כמה שיותר מהר. חשוב לזכור כי צילום קווי מים יכול להתבצע על ידי מגוון רחב של מצלמות כאשר הבחירה שלהן תתבצע על ידי איש המקצוע. מיהו איש המקצוע שיכול לצלם את הצנרת? כיצד הוא מבצע זאת? למה בכלל זה מתבקש? הנה התשובות.

מה זה צילום קווי מים?

צילום קווי מים היא פעולה שמטרתה למפות את הצנרת ולהבין איפה יש בה בעיות, היכן היא מסתעפת וכן הלאה. למעשה צילום קווי מים צריך להתבצע בצורה הכי יסודית שיש, כיוון שללא יסודיות בפעולה לא יהיה ניתן להסיק את המסקנות המתאימות ולהמשיך את הטיפול. צילום כזה יכול להתבצע גם על קווי הביוב וגם על צנרת המים וזאת כיוון שיש בעיות בשתי המערכות הללו. צילום קווי מים היא משימה חשובה שכיום מתבקשת לפני כל טיפול במערכות אלו או בדיקת תקינות וזה הזמן להבין מי מבצע אותן, כיצד זה קורה ומתי הן נדרשות.

מתי יש צורך לבצע את הצילום?

צילום קווי ביוב ובכלל קווי מים חייב להתבצע בכל כמה שנים כבדיקת תקינות. אמנם במגזר הפרטי לא מבצעים בדיקות תקינות רבות אך בכל זאת חשוב לזכור כי זה נחוץ למי שרוצה להיות בטוח שמערכת המים והביוב שלו פועלת בצורה תקינה ואין נזילה או סתימה כלשהי. כמו כן, כאשר יש בעיה כלשהי במערכות המים בבית אתם חייבים להזמין איש מקצוע מתאים כדי שיעניק טיפול והוא יתחיל קודם כל מאבחון הבעיה על ידי צילום קווי ביוב. למשל, אם יש נזילה סמויה כלשהי ולא יודעים בדיוק מהיכן היא מגיעה, צילום צנרת המים יכולה לחשוך די בקלות ובמהירות את האזור המדויק ואת חומרת הבעיה.

צילום קווי מים

כיצד הצילום מתבצע ועל ידי מי?

צילום קווי מים וביוב מתבצע על ידי אינסטלטורים מוסמכים. האינסטלטורים ומאתרי הנזילות יכולים לעבוד לבד, בצוותים או כחלק מצוות ביובית, כאשר הביובית היא הכלי הטוב ביותר לפתרון בעיות במערכת הביוב אם כי לא תמיד הכוח העצום שלה נחוץ. הצילום מתבצע בעזרת ציוד צילום טכנולוגי מתקדם, כאשר המצלמה התרמית היא הנפוצה ביותר. מצלמה תרמית היא כלי צילום יעיל מאוד כיוון שהיא לא מצריכה חדירה אל תוך הצנרת עצמה אך לעתים היא לא תספיק ופעולה זו תהיה מתבקשת.

באלו כלים משתמשים לצילום?

כמו שכבר הוזכר לעיל, המצלמה התרמית היא כלי צילום יעיל מאוד שיכול לחשוף את הבדלי הטמפ' שיש במים במערכת וכך למעשה חושפת היכן יש נזילה, היכן יש סתימה וכמובן את החומרה שלהן. יש גם מצלמות צינור מקדמות ומצלמות סיב אופטי שיהיו דקות יותר, אותן ניתן להחדיר אל תוך הצנרת ולראות אותן בבירור מבפנים. יש גם מצלמה רובוטית שמתאימה לצנרות גדולות יותר, זו מצלמה שיכולה לזוז על ידי שלט רחוק, לבצע תצלומי תקריב, לסמן חלקי צנרת ועוד. זאת נחשבת למצלמה המתקדמת ביותר שיש כיום.

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות וייעוץ חינם.

תפריט נגישות