רטיבות בקיר

רטיבות שנוצרת בקירות הבית הם נזק מהותי אשר פוגע בבית ובערך שלו. יש גורמים שונים שעלולים לגרום לרטיבות, ותמיד נכון לטפל בתופעה בהקדם האפשרי, כדי לעצור את התפשטות הנזק, ולמנוע החמרה של המצב.

מה גורם לרטיבות בקירות?

  • נזילה בצנרת המים – צנרת המים מוטמנת בעובי הקירות של הבית. במידה וצינור התפוצץ תתרחש נזילה. לרוב נזילה כזו תתפשט במהירות, ונוכל לראות גם ששעון המים מסתובב למרות שלא נעשה כל שימוש במים.
  • בעיות אטימה בקירות חיצוניים – במקרה בו הקירות החיצוניים אינם אטומים ומים באים במגע עם הקירות הללו, המים יחלחלו אל הבית פנימה. זה עלול להתרחש גם בנקודות מקומיות כמו קידוחים עבור התקנת מזגנים וכדומה. פעמים ניתן לראות בעין סדקים שמהווים נקודת חדירה למים.
  • רטיבות בגין בעיות איטום בגג – מים מחלחלים מטה. ולכן מי הגשמים שמגיעים לגג הבית עלולים לחלחל אל תוך המבנה ולהזיק לו. רטיבות כזו מאופיינת בהתפשטות בחלק העליון של הקיר והיא מתרחשת לרוב בימות החורף.
  • בלאי טבעי – במהלך השנים מתבלה הבידוד של המבנה, ובעקבות גורמים שונים כמו לחות גבוה וחשיפה לכימיקלים המעטפת החיצונית של המבנה תתפורר. הבלאי הזה גורם לחלחול מים לתוך קירות המבנה.

מה עושים במקרה של רטיבות בקיר?

השלב הראשון לטיפול היעיל ברטיבות הוא איתור מקור הנזילה. רק לאחר שאנחנו יודעים מה גורם לחלחול של המים, ניתן להתחיל לטפל בעניין. יש מקרים בהם ניתן לאתר במבט עין את מקור המים. אם כי פעמים רק מומחים בתחום האיטום יצליחו לזהות ולהגדיר את הנקודה בה מתרחשת הנזילה.
במידה וקשה לאתר את מקור הנזילה ניתן לעשות שימוש במצלמה טרמית. מדובר על מכשיר דיגיטלי אשר מסמן את האזור בו קיימת לחות בעובי הקיר. באמצעות המצלמה התרמית הזיהוי של הרטיבות עשוי להיות ממוקד במידה ומדובר על רטיבות שלא ברור מקורה.

רטיבות בקיר

תיקון האזור המדובר

לאחר שברור מהו המקום בו מתאפשר חלחול של מים ניתן לטפל במקום ולבצע את התיקון הנדרש. במרבית המקרים יהיה צורך לבצע אטימה מחודשת באמצעות חומרים ייעודיים אשר נועדו לאטום מחדש את האזור ולמנוע חלחול של מים. אם כי לפני שמבצעים את התיקון יש לייבש את הקיר באופן יסודי על מנת לאפשר את התיקון בצורה הנדרשת.

תיקון רטיבות בקיר ונזקי הרטיבות

לאחר ביצוע האטימה יש לבדוק נזקי רטיבות בקיר ולטפל בעניין בהתאם. במקרים רבים התקרה או הקירות מוכתמים ואף מלאים בטחב. במקרים אחרים הרטיבות מקלפת את שכבת הצבע ואף שכבות נוספות בעובי הקיר. יהיה צורך לבצע עבודת שפכטל מקצועית ולצבוע מחדש את הקיר כדי להחזיר את הבית למצב תקין ואסתטי.

אחים סולאר ג'ינו כאן לשירותכם

אם אתם מתמודדים עם רטיבות בקיר הבית ואתם מחפשים לפתור את העניין בצורה ממוקדת ויעילה ביותר, כדאי לכם להכיר את החברה המומלצת והמנוסה אשר מספקת שירותי איטום מתקדמים למגזר העסקי וכן ללקוחות פרטיים. קבלו אצלנו שירות מקצועי ועבודה מעולה!

תפריט נגישות