רטיבות בתקרה

רטיבות היא מפגע חמור אשר פוגע משמעותית באיכות החיים שלנו. רטיבות עלולה להופיע בקירות הבית וגם בתקרה. העובדה שתכונת המים מוליכה אותם ממקום גבוה למקום נמוך גורמת לכך שמים שנמצאים על גג הבית, עלולים לחלחל לתוכו, ולהתפשט מאזור התקרה אל הקירות. יש להבין כי רטיבות מהתקרה היא תופעה שאינה נעלמת מאליה, ההיפך הוא הנכון, הרטיבות תמשיך להתפשט הלאה ותגרום לעוד ועוד נזקים. מסיבה זו ההמלצה הגורפת היא לפנות אל איש מקצוע בהקדם האפשרי כדי לפתור את העניין ולעצור את הרטיבות בזמן.

רטיבות בתקרה

מהו הנזק החמור של הרטיבות?

כאשר קיימת רטיבות מהתקרה המים ימשיכו לחלחל ולהתפשט הלאה, הם ירטיבו את הקירות ואת התקרה, המים כידוע גורמים לקילוף של שכבת הצבע ובהמשך גם לשכבות נוספות של הקיר. החלל הפנימי מתמלא בריח של טחב ועובש מתחיל להיווצר במקום. ככל שהרטיבות קיימת זמן רב יותר התיקון יהיה מורכב והנזק חמור יותר. הרטיבות אמנם פוגעת במראה של הבית ובאסתטיקה, אבל הרבה מעבר לכך. רטיבות מזיקה לרהיטים ופוגעת בתכולת הבית, ושהייה ממושכת במבנה כזה עלולה לגרום גם לבעיות בריאותיות.

כיצד מזהים את מקור הרטיבות?

פעמים מופיעה נזילה גלויה שמתחילה בצורה של טיפות מים סוררות שמתחילות לטפטף אל הבית פנימה. במקרים אחרים נוצרים כתמים רטובים גדולים על התקרה. כמו כן מתרחשת התקלפות של טיח וצבע ונוצרים כתמים של עובש בפינות התקרה. אך במקרים רבים לא ברור מהו מקור הנזילה ומאיפה מגיעים המים לתקרה. פעמים מקור הרטיבות הוא גג הבניין שאינו אטום דיו, פעמים אלו בעיות אינסטלציה בצנרת של השכנים בדירה מעל ולעיתים אלו מרזבים לא תקינים שאינם מפנים את המים כראוי, ואלו מחלחלים פנימה. בכל מקרה השלב הראשון בטיפול ברטיבות היא ביצוע בדיקה יסודית ומקצועית באמצעות מכשור מקצועי על מנת לזהות את מקור הנזילה.

רטיבות בתקרה

רטיבות בתקרה - מכשור מקצועי לצורך האיתור

אם בעבר שלב האיתור והאבחון של הבעיה היה כרוך בעבודה מורכבת וניסיונות לנחש מהו מקור הנזילה, כיום המשימה פשוטה יותר וזאת הודות למכשור מתקדם שמאפשר לזהות את מקור הנזילה ללא הרס או אבק בבית. אחד הכלים השימושיים בתחום הוא המצלמה התרמית אשר מאפשרת לזהות את מקור הרטיבות בעומק הקירות והתקרה. חברה מקצועית בתחום מצוידת בכל הכלים הנדרשים על מנת לזהות באופן מדויק את מקור הנזילה ולתכנן בהתאם לממצא את דרך התיקון.

ייבוש, תיקון ושיקום

לאחר שאותר מקור הנזילה יש לייבש בצורה יסודית את התקרה ולתקן את התקלה שגורמת לנזילה. לאחר מכן ניתן לתקן את הקיר ולתקן את נזקי הרטיבות. תהליך זה יתבצע בהתאם לחומרת הנזק – ככל ששכבות התקרה והקירות נפגעו כך יהיה צורך לבצע עבודה יסודית ומורכבת יותר. כמובן אם התקלה קשורה למערכת המים או למרזבים התיקון יתחיל בתיקון התקלה המדוברת.

 

רטיבות בתקרה? האחים סולאר ג'ינו הם הצוות המקצועי שיפתור לכם את הבעיה במקצועיות רבה וביעילות מקסימלית! פנו אלינו לקבלת שירות מושלם.

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות וייעוץ חינם.

תפריט נגישות