תיקון צנרת ביוב

צנרת ביוב תקינה הכרחית לאורח חיים תקין בכל בית או בניין. הצנרת היא זו שדואגת לכל המים שיורדים בשירותים, בכיור, במקלחת ובמטבח ולכן התקינות שלה היא חשובה בכל חלל. לעיתים נדרש לבצע תיקון צנרת ביוב בשל מגוון של סיבות, כשהסיבה השכיחה ביותר תהייה השחיקה והבלאי שעלולים להיווצר לצנרת הביוב במרוצת השנים.

תיקון הצנרת על ידי איש מקצוע תוכל להשיב את החיים לשגרה ולמנוע תרחישים לא נעימים כמו ריח לא טוב, נזילה או סתימה במערכת הביוב. בכל טיפול בצנרת הביוב יש לבחור באיש מקצוע שיש לו ידע וניסיון, שכן מדובר בתיקונים מורכבים שלעיתים גם יידרשו החלפה של כל הצנרת עצמה.

✔ תיקון צנרת ביוב מחיר החל מ- 300 ₪

לקבלת ייעוץ חינם חייגו – 073-7841857

מתי נבין שיש בעיה בצנרת?

במידה והמים בכיור לא מצליחים לרדת מהר ואתם כבר פעם שלישית ברציפות עושים שימוש בפומפה הביתית, סבירות גבוהה שיש לכם בעיות בצנרת הביוב. במידה ואתם מבחינים בריח לא נעים שעולה מפתח הביוב, חשוב לא להתעלם ולהזמין איש מקצוע. אם לאחרונה חשבונות החשמל נסקו ולא ברור לכם בדיוק למה, ייתכן כי הצנרת ביוב סדוקה וזה גורם למים לזרום ללא הפסק ולנפח לכם את החשבון.

מהן שיטות התיקון הנפוצות?

לפני הכל נתחיל באבחון הבעיה וזאת נעשה באמצעות מצלמה קטנה במיוחד שתחדור לעומק האדמה ישירות למערכת ותצליח לאתר ולצלם שבר, סדק, חלודה או ריקבון שיכולים לפגוע בצנרת. לאחר מכן, במידה ואותרה הבעיה ניתן לטפל בבעיה במגוון שיטות, אחת השיטות היא שיטת ה – טלאי, שהיא שיטה חדשנית שמטפלת בליקויים בצנרת ללא כל צורך להרים רצפות ולהסיר את הצנרת ממקומה. בשיטה הזו מחדירים בלון שעטוף בסיבי זכוכית לתוך הצנרת עצמה, מצמידים אותו לנקודת הכשל ומנפחים אותו עד שכל החומרים שעליו נצמדים לדפנות של הבעיה ויוצרים טלאי על הסדק או השבר שנוצר. הטלאי מתקשה ולמעשה אוטם את הסדק או השבר.

שיטה נוספת היא שיטת השרוול, בה מוכנס לתוך הצנרת שרוול שעשוי מחומרים חזקים במיוחד. על ידי מצלמה תרמית מחשבים את המידות של הצינור שבו יש בעיה ומכינים מבעוד מועד שרוול שתואם את המידות של המבנה ושל הצינור עצמו. מכניסים את השרוול לצנרת, מצמידים אותו לשולי הצנרת ומקבלים צינור שהוא חדש בתוך צינור ישן. השרוול שעשוי מחומר קשיח במיוחד, יכול להבטיח עמידות לשנים ארוכות.

שיטה נוספת היא ריסוק בטון, שאותה עושים בעזרת טכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת הכנסה של זרוע רובוטית לתוך הצנרת. הזרוע מצליחה לפרק את הפסולת, מפוררת אותה וכך ניתן לשטוף אותה החוצה בזרם חזק של מים.

איך נמנע בעיות בעתיד?

כדי להצליח למנוע בעיות עתידיות בתוך הצנרת של הביוב, יש לשמור על הצנרת ובכל בעיה להזמין שירות מקצועי בלבד. אחת לכמה חודשים כדאי לערוך צילום תרמי בתוך הצנרת כדי לוודא שאין בעיה זעירה שיכולה להפוך לעניין מורכב ויקר. בזמן בדיקה תנוקה הצנרת מחומרי פסולת למיניהם על ידי חומר כימי ייעודי והחדרה של זרם מים בלחץ.

תפריט נגישות