תקלות אינסטלציה

התמודדות עם סוגים שונים של תקלות אינסטלציה מתחילה באפיון הבעיה. בשביל לאבחן את הבעיה, אפשר לעקוב אחר סימפטומים שמופיעים על פני השטח או להפעיל ציוד מיוחד. ברוב המקרים, את הציוד המיוחד למשל ניתן יהיה להפעיל רק אם יוצרים קשר עם קבלן אינסטלציה מקצועי שמתמחה בנושא. אבל עוד קודם לכן, חשוב מאוד להכיר את התקלות הנפוצות כדי לשלול או לאשר את ההשערה המוקדמת.

בבתים פרטיים ובדירות יש מגוון רחב של תקלות אינסטלציה נפוצות. חלק מהתקלות הללו נגרמות בגלל ליקויים עוד בשלב הבנייה, בעוד חלק אחר נגרם בשל שימוש לא מספיק מבוקר מצד בני המשפחה. כמו כן, תקלות אינסטלציה נגרמות בגלל בלאי טבעי, שחיקה ועומס וחשוב מאוד לזהות אותן מוקדם על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש ולציוד.

צילום קו ביוב יכול לספק מידע אמין שבו משתמשים על מנת לזהות את המקור של תקלות שונות. באמצעות ציוד מיוחד אפשר לבצע צילום ביוב בלי לשבור את המרצפות, בלי להרים אותן ובלי לגרום הרס מיותר. כמו כן, מצלמת ביוב יעילה מאוד בתנאים קיצוניים ומספקת פתרון יעיל ללא דאגות. בשביל ליהנות מהיתרונות האלה של צילום מערכות ביוב, השאירו פרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם לפתרון מהיר ומקצועי במחירים נוחים לכל כיס.

תקלות אינסטלציה

סוגים נפוצים של תקלות אינסטלציה

הנה כמה תקלות אינסטלציה נפוצות ומה שעומד מאחוריהן:

פיצוצי מים – צנרת מים עלולה להתפוצץ בגלל נזקים פנימיים או חיצוניים. נזקים פנימיים למשל נגרמים כאשר הצינור מתפוצץ אחרי הרבה מאוד שנים של שימוש אינטנסיבי ובגלל בלאי טבעי, בעוד נזקים חיצוניים מתרחשים כאשר יש שורשים שחודרים אל הצינור ומפוצצים אותו. במקרים כאלה, אין ברירה אלא להחליף את כל הצינור או את החלק הרלוונטי בלבד.
נזילות – נזילות מים עלולות להופיע באזורים שונים של הבית. ברוב המקרים, סימני רטיבות שמעידים על נזילות מים מופיעים מעל ומתחת לריצוף, בחיבור שבין הקיר והתקרה ועל התקרה עצמה. במקרים של נזילה, צריך להשתמש במצלמה תרמית או בציוד מתקדם אחר כדי לעקוב אחר שורש הבעיה. רק כך ניתן לטפל בבעיה בצורה מסודרת ולמנוע חזרה של הנזילה בעתיד.
סתימות – רוב הסתימות נגרמות בגלל השלכת חפצים אל האסלה או השירותים. כאשר החפצים שמושלכים אל האסלה לא מתפוררים, הם מצטברים בתוך הצנרת עד שמתרחשת סתימה. במקרה של סתימה, התוצאה תהיה מים שעולים על גדותיהם מתוך פתחי הביוב. לעומת זאת, הפתרון יכול להיות הזמנת ביובית שתשאב החוצה את הגורם שגרם לסתימה יחד עם מי השופכין. לאחר מכן, הביובית אף תעביר את מי השופכין אל אתרי הטמנה מורשים.

בחירת שירותי אינסטלציה

הבעיה היא שהרשימה לעיל מתארת רק חלק קטן משלל בעיות האינסטלציה שעלולות להופיע בבתים פרטיים, בדירות בבנייני מגורים משותפים וכאמור גם בבתים לחדשים שנמסרים מהקבלן. במקרים כאלה, מה שצריך לעשות זה להזמין אינסטלטור מומלץ כמה שיותר מהר!

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות וייעוץ חינם.

תפריט נגישות