סתימות ביוב

תשתית הביוב העירונית שגם נמצאת מתחת לבית שלנו צריכה להתמודד על בסיס יום יומי עם כמויות אדירות של שפכים. ולכן אין פלא שמדי פעם מתרחשות סתימות. זקוקים לביצוע פתיחת סתימות ביוב בצורה יעילה? פנו אלינו והמקצוענים של סולאר ג'ינו יגיעו עם הציוד והמכשור המתאים בזמן המהיר ביותר וידאגו לטפל בבעיה במקצועיות

✔ פתיחת סתימות ביוב מחיר החל מ- 400 ₪

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות.

סתימות ביוב

פתיחת סתימות ביוב

פתיחת הסתימה בביוב היא צעד חשוב, אבל היא לא תחליף לבדיקת המקור לסתימה. חשוב להשקיע זמן ומאמץ, כדי להבין מה הגורם לסתימה ולמצוא פתרון מתאים. אחרת, עד מהרה, יכולה להיווצר שוב סתימה – וחזרתם לנקודת ההתחלה.

סתימה בביוב - לטפל בבעיה מהשורש

במיוחד באזורים ירוקים כמו בצפון ישנם עצים רבים ליד הבתים. סתימות בביוב במיוחד באזורים אלה מקורן פעמים רבות בשורשים שנכנסים לצנרת הביוב וסותמים אותה. טיפול בשורשים שסותמים את צנרת הביוב צריך להיות עם מכשור עוצמתי שיפרק את השורש וכך ישחרר את הסתימה. אחים סולאר ג'ינו מתמחים בתיקון ופתיחה של סתימות בביוב, מעל 30 שנות ניסיון ובעלי ציוד מתאים עם עוצמות חזקות כי שורשים יכולים להיות עקשנים במיוחד.

גורמים נפוצים לגרימת סתימה בביוב

הזמנת ביובית מתבצעת אחרי שמגלים סתימות ביוב, אבל לא חייבים לחכות עד שזה יקרה. הנה למשל כמה גורמים נפוצים לסתימות כאלה ומה שניתן לעשות כדי למנוע אותן:

  • הימנעות מהשלכת מגבונים לחים לאסלה
  • ביטון תשתית הביוב למניעת חדירת שורשים
  • תחזוקה קבועה של תשתית הביוב אחת לכמה שנים
  • תשומת לב לנזילות מים והצפות מהביוב שמעידות על בעיה חמורה

פתיחת הסתימה בביוב: תחילת הפתרון, ולא הפתרון עצמו

סתימות בביוב יכולות לקרות בגלל סיבות שונות. אחת הסיבות השכיחות לסתימות בביוב, במיוחד באזורים כפריים, היא שורשים שחודרים לביוב. כדי להוציא את השורשים, שהם פעמים רבות עבים וחזקים, צריך להשתמש במכשור מתאים. סיבה אחרת היא צינור שנשבר, ויש כאמור עוד הרבה סיבות נוספות.

על האינסטלטור למצוא גם את הסיבות לסתימה וגם את הפתרונות. כדי לאתר את מקור הבעיה ולהציע פתרון, עומד לרשותו ציוד טכנולוגי כמו מצלמות אופטיות זעירות, שמוחדרות אל תוך צינור הביוב ומצלמות אותו מבפנים.

ביובית – פתרון יעיל לפתיחת סתימות ביוב

מכיוון שפתיחת סתימות ביוב כרוכה במגע עם גזים, חומרים רעילים וכמות גדולה מאוד של מי ביוב ופסולת, היא נעשית באמצעות מכלית מיוחדת בשם ביובית, שיש לה הרבה יתרונות:

  • הביובית מאפשרת להגיע בבטחה וממרחק סביר אל מקום הסתימה, ולשאוב כמות גדולה של פסולת מבור הביוב אל תוך מכל גדול שמותקן עליה.
  • הודות לעוצמת המשאבה, הביובית מבצעת את השאיבה במהירות גבוהה במיוחד.
  • למכל הביובית נפח גדול מאוד של 22-20 מ"ק, ולכן אפשר בשאיבה אחת בלבד להוציא את כל הפסולת ומי הביוב שהצטברו בעקבות הסתימה.

כדאי לדעת: לפעמים פתיחת הסתימה לא תתבצע באמצעות שאיבה, אלא באמצעות הסנקה – החדרת מים בלחץ גבוה שמשחררים את הסתימה ומוציאים החוצה את הפסולת.

כיצד פועלת הביובית?

פתיחת סתימה בביוב באמצעות ביובית יעילה מאוד. בפועל, מדובר על משאית שעליה מורכב זרנוק מים שמסוגל להגיע להספק ועוצמה גבוהים מאוד. בשביל לפתוח סתימת ביוב, מפעילים את המים בעוצמה כלפי הצינורות וכך שוטפים החוצה את הגורם שגרם לסתימה. לאחר מכן, מנקים היטב את קווי הביוב ומסירים מהם שאריות לכלוך.

טיפים והמלצות לטיפול בסתימות ביוב חוזרות

לא כדאי לנסות לטפל לבד בסתימות חוזרות כי זה עלול לגרום נזק. במקום זה, מומלץ לגלות אחריות אישית ולבצע תחזוקה. אפשר למשל לנקות את האזור סביב קווי הביוב, להקפיד על תחזוקה של הגינה כדי למנוע חדירת שורשים ולהחליף צינורות נוזלים עוד לפני שהם מתפוצצים. מעבר לכך, יש להימנע מזריקת שאריות אוכל לכיור ושפיכת שמן לניקוז כי השמנים אינם מתפרקים אלא סותמים את הביוב.

פתיחת סתימות ביוב עם המקצוענים של סולאר ג'ינו

כדי לפתוח סתימות ביוב, קראו לאינסטלטור עם ניסיון בתחום שמחזיק בציוד מתאים. אמנם יכולות להיות סתימות שנפתחות בקלות יחסית באמצעים ידניים, אך יש גם סתימות קשות שדורשות אמצעים מתקדמים יותר. כשמדובר למשל על בורות ביוב עמוקים שהתמלאו ונסתמו, צריך להשתמש בכלים מיוחדים כדי להתגבר על כמות השופכין והפסולת הנמצאת בבור. כך גם לגבי בורות ספיגה שהתמלאו ונסתמו, או כשמדובר במבנים נמוכים (כמו מרתפים או מקלטים) שהוצפו במי ביוב.

 

האינסטלטורים המומחים של סולאר ג'ינו עוסקים כבר 30 שנה בפתיחת סתימות ביוב, כולל איתור מקור הבעיה ומציאת פתרון לטווח ארוך.

חייגו 073-7841857 לתיאום שירות.

תפריט נגישות